info@tasteofcevahir.com

0 533 208 35 99

Ev Yapımı Biber Salçası 700 Gr

Ürün Kodu:

Stok Durumu: Var

Fiyat 63,90 ₺
BİBER REÇELİ SALÇASI 


URFA acı biber salçası, bazı yemekler için yanına katılan domates salçasıyla birlikte bölgenin dillere destan lezzetlerinin temel notasıdır. Kendi başına bile o kadar lezzetlidir ki, yufka ekmeğe biraz maydanoz ve yeşil soğanla ‘dürüm edilerek’ bir öğüne dönüşebilir.

Malzemeler
kırmızı Urfa isotu 
zeytinyağlı karabiber 
tarçın
tuz

Hazırlanışı
Biberler yıkanıp tohumlarından ayrılarak üç-dört parçaya ayrılır. Kıyma makinesinde et gibi çekilerek geniş tepsilere konularak suyunu çekmek üzere güneşe bırakılır. Sabah- öğlen-akşam olmak üzere günde en az 3 defa karıştırılıp suyunu çektikçe birbirine boşaltılarak tepsi sayısı azaltılır. Tamamen suyunu çekince diğer malzemeler de eklenerek iyice karıştırılır. Bir gün de malzemeler birbirine iyi karışması için güneşte bekletilip daha sonra cam kavanozlara konularak serin yerlerde saklanır

 Bu şekilde saklanan salçalar, buzdolabına konulmasa bile, sadece havayla temas eden üst kısmında hafif bir koyulaşmayla bir yıl boyunca bozulmadan kalabilir. Buzdolabında ise ömrü sonsuz gibidir. Ne bir küflenme, ne bir lezzet kaybı…


Ürün adresinize ulaştığı günden itibaren 7 gün içinde 0 (414) 215 93 77 numaramızdan müşteri hizmetlerimizle irtibata geçerek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

İade talebinizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Servis tarafından kurulum gerektiren ürünlerin kurulumunun yapılmasıyla ürünler kayıt altına alınmış olur. Böylece ikinci el statüsüne girmiş olur. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün yeniden satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de servis tarafından kurulumu yapılmış olan ürünlerde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

*Ücret iadesi; iade işlemleriniz onaylandıktan sonra kredi kartınıza / banka hesabınıza 3 iş günü içinde yapılmaktadır.

Ödeme işlemlerinin hesaba yansıma süresi bankalara göre farklılık gösterebilir.