info@tasteofcevahir.com

0 533 208 35 99

Firik 500 Gr

Ürün Kodu:

Stok Durumu: Var

Fiyat 17,50 ₺
Firik


Firik bulgur mezopoamyanın zengin toprakları olan şanlıurfaya  özgü bir üründür. Firik buğday tanelerinin bulunduğu bölümün ateş üzerinde kavrulması yardımıyla yapılır. Yapılış yöntemi sayesinde meydana gelen buhardan olumlu yönde etkilenir ve enfes bir aromaya sahip olur.


Elde edilen firik isimli gıdanın en fazla kullanıldığı alan firik pilavı yapımıdır. Firik pilavında ürünün aromasını tam anlamıyla hissedebilirsiniz. Tarifteki tuz, tereyağı ve domates salçası gibi unsurlar da yemeğe ayrı bir tat katmaktadır.


Firik URFA ile özdeş duruma gelmiştir. Firik ile enfes yemekler yapılabilir. Ayrıca bu ürünün dolması  da ağızlara layık bir sonuç verir.


Firik Faydaları Nelerdir?


Yüksek miktarda lif içermesi nedeniyle sağlık açısından yararlıdır. Vücut kendini yenilemiş gibi hisseder. Ayrıca diyet yapanlar için fayda yaratır.


Sinir sisteminin daha hızlı ve daha kolay çalışmasını sağlar. Böylelikle yemek sonrasında rahatsızlık hissedilmemektedir.


B vitamini yönünden zengin olması gelişimi destekler. Bebeklere ve çocuklara firik ile yapılan tarifleri yedirebilirsiniz.


Mineral açısından faydalı olması ve kaynarken suyu emmesi nedeniyle besin değeri her zaman yüksek kalır.


Diyabet tedavisi için ideal özelliklere sahip bir üründür.


Demir oranının yüksek olması besin değerini arttırıcı bir özelliğidir


Ürün adresinize ulaştığı günden itibaren 7 gün içinde 0 (414) 215 93 77 numaramızdan müşteri hizmetlerimizle irtibata geçerek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

İade talebinizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Servis tarafından kurulum gerektiren ürünlerin kurulumunun yapılmasıyla ürünler kayıt altına alınmış olur. Böylece ikinci el statüsüne girmiş olur. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün yeniden satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de servis tarafından kurulumu yapılmış olan ürünlerde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

*Ücret iadesi; iade işlemleriniz onaylandıktan sonra kredi kartınıza / banka hesabınıza 3 iş günü içinde yapılmaktadır.

Ödeme işlemlerinin hesaba yansıma süresi bankalara göre farklılık gösterebilir.