info@tasteofcevahir.com

0 533 208 35 99

Karacadag Pirinci 500 Gr

Ürün Kodu:

Stok Durumu: Var

Fiyat 16,94 ₺
Karacadağ Pirinci


KARACADAĞ PİRİNCİ'NİN  ÖZELLİKLERİ


 Dünyanın en iyi pirinci kabul edilmektedir.


Karacadağ pirincinin yetiştirildiği topraklarda bol miktarda mineral bulunnktadır


. Sönmüş bir volkan olan Karacadağ'ın özel toprak yapısı ve sulama suyuna uyum göstermiş olması bu çeltik ürününü diğer çeşitlerden ayırır


 


Kültür çeltikleri 15 derece üzerindeki sıcaklığa sahip sulama suyu ile yetiştiriliyor. O, Karacadağ çeltiği kış mevsiminde yağan karların erimesiyle derelerde 5-10 derece arasında akan serin kar sularıyla yetiştirilir. Yörenin toprak yapısı ve yetiştirilme şekli nedeniyle Karacadağ pirinci diğer çeltik çeşitlerinden farklılık gösterir


Karacadağ çeltiğinin dış görünüm yönünden en dikkat çekici yönü ise bu çeltiğin saman sarısı ile açık kahve tonlarında olmasıdır. Özellikle protein, vitamin ve enzim yönünden Karacadağ pirinci diğer pirinçlere göre daha zengindir. Tane bünyesindeki yüksek protein ve yüksek nişasta ürünü bu pirinci lezzetli kılmaktadır. Bu çeltik pişme esnasında içerdiği uçucu yağ asitleri nedeniyle de aromatik özellik taşımaktadır. Piyasada satılan ıslah çeşitleri pişme sonrasında kokusuz ya da pirince özgü samanımsı bir kokuya sahipken Karacadağ pirinci nane, kekik karışımı kendine özgü hoş bir kokuya sahiptir.


Ürün adresinize ulaştığı günden itibaren 7 gün içinde 0 (414) 215 93 77 numaramızdan müşteri hizmetlerimizle irtibata geçerek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

İade talebinizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Servis tarafından kurulum gerektiren ürünlerin kurulumunun yapılmasıyla ürünler kayıt altına alınmış olur. Böylece ikinci el statüsüne girmiş olur. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün yeniden satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle de servis tarafından kurulumu yapılmış olan ürünlerde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

*Ücret iadesi; iade işlemleriniz onaylandıktan sonra kredi kartınıza / banka hesabınıza 3 iş günü içinde yapılmaktadır.

Ödeme işlemlerinin hesaba yansıma süresi bankalara göre farklılık gösterebilir.